18 listopada 2016

Targi pracy

Nasza firma po raz pierwszy – i na pewno nie ostatni! – wzięła udział w Targach Edukacji i Pracy na terenie Państwowej Szkoły Wyższej w Sanoku. Podczas imprezy prezentowało się 25 pracodawców z Sanoka i okolic, oprócz Pass Polska, także Sanok Rubber Company, Autosan, Tri Poland. Uczestnikami targów byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci oraz osoby zainteresowane znalezieniem pracy.
Stoisko Pass Polska cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Panie z działu HR: Agnieszka Mikołajczyk i Diana Czopor udzielały informacji o naszej firmie, rozdawały foldery i gadżety. Młodzi ludzie pytali o aktualne oferty pracy, jak wygląda ona na poszczególnych działach, po jakich kierunkach studiów można znaleźć zatrudnienie w Pass Polska.

W tym roku odbyła się już piata edycja targów. Organizowane są one we współpracy z Podkarpacką Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie oraz Młodzieżowym Centrum Kariery w Sanoku. Honorowym patronatem imprezę objęli: Burmistrz Miasta Sanoka oraz Starosta Powiatu Sanockiego.

Celem imprezy jest promocja pracodawców, rynku pracy oraz instytucji otoczenia biznesu. Adresatami są mieszkańcy powiatu, studenci oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Rektor PWSZ doc. dr Elżbieta Cipora oraz burmistrz Tadeusz Pióro podkreślali, iż bardzo ważna jest współpraca biznesu z uczelniami. Warto podkreślić, że Pass Polska – jako jedna z pierwszych firm w Sanoku – stworzyła już zręby dualnego kształcenia wespół z PWSZ oraz inwestuje w wykształcenie swoich pracowników, zachęcając do podjęcia studiów.