Standardy jakości

Globalny przemysł motoryzacyjny wymaga produktów światowej jakości, ciągłego doskonalenia procesu wytwarzania oraz podnoszenia konkurencyjności. Najwyższe standardy jakości są od lat wizytówką Pass Polska. W każdym obszarze działamy według określonych norm i procedur. Produkując podzespoły dla branży motoryzacyjnej, nie koncentrujemy się tylko na wymaganiach z zakresu jakości, ale również ochrony środowiska, w tym bezpiecznej organizacji stanowisk pracy.

System zarządzania jakością i środowiskiem to bezdyskusyjny standard w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Pass Polska, aby utrzymać wysoką klasę produkowanych podzespołów, wdrożył m. in. specyfikację techniczną ISO/TS 16949, która jest stosowana w zarządzaniu jakością w globalnym przemyśle motoryzacyjnym.

Z kolei, dzięki Systemowi Zarządzania Środowiskowego ISO 14000, przeanalizowaliśmy – i ciągle analizujemy – oddziaływanie firmy na środowisko, budując na tej podstawie cele, zadania i programy. Dążymy, by nasza firma była jak najbardziej przyjazna środowisku.

Zasada ,,Zero błędów"

W przemyśle motoryzacyjnym nie ma miejsca na błędy. Stosowane w Pass Polska półautomatyczne oraz automatyczne systemy kontroli wyrobów zapewniają jakość każdej opuszczającej zakład partii wyrobów. Proces produkcji węży gumowych jest monitorowany i skanowany za pomocą urządzeń wykorzystujących promienie Rentgena oraz technikę laserową.

Szczegółowej i dokładnej kontroli poddawana jest także produkcja zespołów montażowych. Obecnie w ofercie mamy ponad 7 tys. wyrobów tego typu. Na każdym etapie produkcji – od projektu do realizacji – dążymy do perfekcji. Już na starcie wykorzystujemy przyrządy zabezpieczające przed błędami (z funkcją POKA-YOKE), które, co warto podkreślić, projektują nasi specjaliści. W stu procentach przestrzegamy obowiązującej w motoryzacji zasady „zero błędów”.

Zatrudniamy najlepszych

Gwarancją jakości są nie tylko zaawansowane technologie i maszyny, ale przede wszystkim pracownicy. W Pass Polska wierzymy, że wykształcona i zmotywowana kadra jest podstawą działania firmy. Stawiamy na ludzi kreatywnych, gotowych do podejmowania nowych wyzwań. Potrafimy wykorzystać młodych i zdolnych – stwarzając im możliwości rozwoju zawodowego – a jednocześnie doceniamy pracowników związanych z firmą od lat, czerpiąc z ich doświadczenia i fachowości.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku motoryzacyjnego, Pass Polska zapewnia pracownikom możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Wdrożyliśmy plan szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, dostosowany do konkretnych stanowisk pracy. Nasza kadra stale podnosi swoje kompetencje, nie tylko techniczne, ale też interpersonalne, kreatywność, dynamizm, elastyczność. Działania te bezpośrednio przekładają się na wzrost produktywności i satysfakcję z wykonywanej pracy.

Inżynieria produktu

Produkowane w Pass Polska podzespoły cechuje jakość i precyzyjne wykonanie. Za wprowadzanie nowych wyrobów do produkcji seryjnej odpowiada Dział Nowych Uruchomień. W trakcie powstawania prototypu nasi fachowcy często proponują innowacyjne rozwiązania, co klienci cenią sobie szczególnie. Wzór nowego produktu może powstać nawet w ciągu dwóch tygodni; jesteśmy w stanie wykonać 1 lub 500 prototypów – w zależności od zamówienia.

Certyfikaty i nagrody

Dowodem skuteczności w zakresie utrzymywania najwyższego standardu produkowanych przez nas części są certyfikaty niezależnych jednostek akredytujących:

  • ISO / TS 16949,
  • ISO 14001,

oraz nagrody przyznane przez naszych klientów, m.in. Forda, Volkswagena, Audi, Jaguara:

  • Ford World Excellence Award, Ford Q1,
  • VW A-rating – Audi Top 50+,
  • Jaguar Land Rover Quality Award
certyfikat

ISO / TS 16949

certyfikat

ISO 14001

certyfikat

Ford World Excellence Award, Ford Q1

certyfikat

VW A-rating – Audi Top 50+

certyfikat

Jaguar Land Rover Quality Award