Profil

Pass Polska jest renomowanym producentem części dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu gospodarstwa domowego. Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w branży. Stosujemy nowoczesne technologie i rozwijamy własną myśl techniczną. Rocznie wdrażamy do produkcji ponad 300 nowych wyrobów. Jesteśmy częścią grupy kapitałowej Pass GmbH & Co. KG. Zakład w Sanoku jest największym zakładem Pass na świecie. Naszymi klientami są znane globalne marki: Audi, Aston Martin, Bentley, BMW, Continental Contitec, Daimler, Ford, Jaguar Land Rower, Lamborghini, Lotus, Magna, Miele, Porsche Skoda, Porsche, Seat, Ti Automotive, Volkswagen, Volvo, Valeo.

Jesteśmy największym pracodawcą w południowej części Podkarpacia. Zatrudniamy ponad 3 tys. osób. Stawiamy na jakość, innowacje, ciągłe doskonalenie i wysokiej klasy fachowców. Nasi pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności zawodowe i uczestniczyć w rozwoju firmy. Kierujemy się społeczną odpowiedzialnością biznesu; angażujemy w życie lokalnej społeczności, wspieramy sport i kulturę.

Misja

Produkujemy części dla przemysłu motoryzacyjnego. Dążymy, by dostarczać naszym klientom wyroby na światowym poziomie. Jakość jest jednym z naszych najważniejszych celów. Dlatego inwestujemy w rozwój firmy: nowe technologie, sprawne zarządzanie, kompetencje pracowników. Koncentrujemy się na tym, by proces produkcyjny był szybki, niezawodny, efektywny, ekonomiczny. Stawiamy sobie ambitne cele i nieustannie się rozwijamy.

Wartości

Quality

Produkowane w Pass Polska podzespoły poddawane są kontroli na każdym etapie produkcji. Wdrożone systemy zarządzania jakością gwarantują, że nasze wyroby spełniają oczekiwania klientów. Dążymy do perfekcji i wyeliminowania najmniejszych błędów – od projektu po gotowy wyrób – w myśl kluczowej zasady w branży motoryzacyjnej:  „zero błędów”.

Innovation

Jesteśmy firmą, która wdraża innowacyjne rozwiązania w zakresie automatyzacji produkcji, technik informatycznych, technik wytwarzania i nowych materiałów. Stale wdrażamy nowe wyroby, projektujemy i konstruujemy urządzenia produkcyjne i kontrolne. Inwestowanie w rozwój własnej myśli technicznej to jeden z naszych priorytetów.

Flexibility

Pass Polska podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Elastyczność we współpracy z kontrahentami sprawiła, że od lat cieszymy się zaufaniem czołowych globalnych marek. Górujemy nad konkurencją reagując błyskawicznie na potrzeby klientów, szczególnie w dziedzinie rozwoju produktów.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Jesteśmy firmą, która kieruje się społeczną odpowiedzialnością biznesu. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników; w trosce o środowisko naturalne opracowujemy nowoczesne materiały produkcyjne; angażujemy się w życie lokalnej społeczności.Wspieramy: organizacje społeczne, instytucje i przedsięwzięcia kulturalne, szkoły, szpital, imprezy sportowe. Cenimy wolontariat pracowniczy. Nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje społeczne i charytatywne.

Władze firmy

DR ALICJA JARUGA

Prezes Zarządu

 

THILO BÖLTINK

Dyrektor Zarządzający
Członek Zarządu

 

KRZYSZTOF BEDNARZ

Dyrektor Produkcji Pass Polska

MICHAEL FELDHAUS

Dyrektor ds. Inżynierii Przemysłowej

Lokalizacja

Grupa kapitałowa Pass posiada fabryki na trzech kontynentach: w Europie, Azji, Ameryce Północnej – w Niemczech, Polsce, na Słowacji, w Chinach i Meksyku oraz przedstawicielstwa w dwunastu krajach. Centrala zlokalizowana jest w Schwelm (Nadrenia Północna-Westfalia), w regionie o silnych tradycjach przemysłowych i motoryzacyjnych.
Pass Polska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm produkcyjnych w ramach grupy.

Pass-Pol-map

  Legenda

 • Fabryki
 • Przedstawicielstwa
 • Pass Polska
 • PASS POLSKA
 • Reymonta 19,
 • 38-500 Sanok, Polska
 • Niemcy
 • Brazylia
 • Ameryka Północna
 • Meksyk
 • Hiszpania
 • Indie
 • Chiny
 • Rosja
 • Finlandia
 • Wielka Brytania
 • Słowacja

Historia

2016

rozwiń

Zakup dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 7 tys. m² na przyszłe Centrum Montażowe Audi-BMW.

Firma zatrudnia ponad 3 tys. osób.

2015

rozwiń

Uruchomienie hali montażowej o powierzchni ponad 4 tys. m² – dedykowanej dla Forda, Jaguara i Land Rovera.

2012

rozwiń

Uruchomienie hali montażowej o powierzchni 5,9 tys.m², dedykowanej dla BMW oraz systemów paliwowych VW i Audi.

Dynamiczny rozwój produkcji części metalowych.

Produkcja dla Daimlera i BMW.

2010

rozwiń

Pass-Pol odbudowuje swoją pozycję i zatrudnienie do ponad 1000 osób.

2009

rozwiń

Powstaje dział Zarządzania Projektami oraz Dział Projektów Automatyki.

Rusza produkcja dla Jaguara Land Rovera.

2008

rozwiń

Początek światowego kryzysu gospodarczego.

Zatrudnienie w firmie spadło z 1100 osób do 750.

2007

rozwiń

Rusza produkcja zespołów dla Audi.

2005

rozwiń

Pass-Stomil połączyła się – jako spółka przejmująca – z firmą Pass-Pol Sp. z o.o w Mysłakowicach.

Zmieniła się nazwa firmy na: „Pass-Pol Sp. z o.o. w Sanoku”.

2004

rozwiń

Uruchomienie hali montażowej o powierzchni 5,4 tys. m².

Nagrody lokalne, regionalne i ogólnopolskie dla firmy – za dynamiczny rozwój, wzrost produkcji eksportowej i efekty ekonomiczne.

Spółka Pass-Automotive-East GmbH wykupuje od Sanockich Zakładów Przemysłu Gumowego Stomil Sanok S.A. wszystkie udziały.

2000

rozwiń

Rusza hala montażowa o powierzchni 5,1 tys. m².

Dynamiczny rozwój produkcji dla Volkswagena i Forda.

1992

rozwiń

Wyodrębniono wydział montażowy. Początki produkcji dla Volkswagena i Forda.

Wdrożenie produkcji wyrobów poliamidowych.

1991

rozwiń

Uruchomiono produkcję węży gumowych formowanych na rdzeniach na potrzeby przemysłu AGD. Firma zatrudniała 10 osób.

1990

rozwiń

Powstało Przedsiębiorstwo Polsko-Niemieckie PASS-STOMIL Sp. z o.o., utworzone przez  Pass Gummiwerke ze Schwelmu oraz Stomil-Sanok. Firma niemiecka wniosła 60 proc. wkładu w postaci maszyn i urządzeń produkcyjnych, a firma polska 40 proc. w postaci wieczystego użytkowania części hali produkcyjnej.

Kariera

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy nowych współpracowników. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami oraz wymaganiami i warunkami pracy na danym stanowisku.

Zobacz oferty