Profil

Pass Polska jest renomowanym producentem części dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu gospodarstwa domowego. Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w branży. Stosujemy nowoczesne technologie i rozwijamy własną myśl techniczną. Rocznie wdrażamy do produkcji ponad 300 nowych wyrobów. Jesteśmy częścią grupy kapitałowej Pass GmbH & Co. KG. Zakład w Sanoku jest największym zakładem Pass na świecie. Naszymi klientami są znane globalne marki: Audi, Aston Martin, Bentley, BMW, Continental Contitec, Daimler, Ford, Jaguar Land Rower, Lamborghini, Lotus, Magna, Miele, Porsche Skoda, Porsche, Seat, Ti Automotive, Volkswagen, Volvo, Valeo.

Jesteśmy największym pracodawcą w południowej części Podkarpacia. Zatrudniamy ponad 3 tys. osób. Stawiamy na jakość, innowacje, ciągłe doskonalenie i wysokiej klasy fachowców. Nasi pracownicy mogą rozwijać swoje umiejętności zawodowe i uczestniczyć w rozwoju firmy. Kierujemy się społeczną odpowiedzialnością biznesu; angażujemy w życie lokalnej społeczności, wspieramy sport i kulturę.

Misja

Produkujemy części dla przemysłu motoryzacyjnego. Dążymy, by dostarczać naszym klientom wyroby na światowym poziomie. Jakość jest jednym z naszych najważniejszych celów. Dlatego inwestujemy w rozwój firmy: nowe technologie, sprawne zarządzanie, kompetencje pracowników. Koncentrujemy się na tym, by proces produkcyjny był szybki, niezawodny, efektywny, ekonomiczny. Stawiamy sobie ambitne cele i nieustannie się rozwijamy.

Wartości

Quality

Produkowane w Pass Polska podzespoły poddawane są kontroli na każdym etapie produkcji. Wdrożone systemy zarządzania jakością gwarantują, że nasze wyroby spełniają oczekiwania klientów. Dążymy do perfekcji i wyeliminowania najmniejszych błędów – od projektu po gotowy wyrób – w myśl kluczowej zasady w branży motoryzacyjnej:  „zero błędów”.

Innovation

Jesteśmy firmą, która wdraża innowacyjne rozwiązania w zakresie automatyzacji produkcji, technik informatycznych, technik wytwarzania i nowych materiałów. Stale wdrażamy nowe wyroby, projektujemy i konstruujemy urządzenia produkcyjne i kontrolne. Inwestowanie w rozwój własnej myśli technicznej to jeden z naszych priorytetów.

Flexibility

Pass Polska podchodzi do każdego klienta indywidualnie. Elastyczność we współpracy z kontrahentami sprawiła, że od lat cieszymy się zaufaniem czołowych globalnych marek. Górujemy nad konkurencją reagując błyskawicznie na potrzeby klientów, szczególnie w dziedzinie rozwoju produktów.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Jesteśmy firmą, która kieruje się społeczną odpowiedzialnością biznesu. Inwestujemy w rozwój naszych pracowników; w trosce o środowisko naturalne opracowujemy nowoczesne materiały produkcyjne; angażujemy się w życie lokalnej społeczności.Wspieramy: organizacje społeczne, instytucje i przedsięwzięcia kulturalne, szkoły, szpital, imprezy sportowe. Cenimy wolontariat pracowniczy. Nasi pracownicy chętnie angażują się w akcje społeczne i charytatywne.

Władze firmy

DR ALICJA JARUGA

Prezes Zarządu

 

THILO BÖLTINK

Dyrektor Zarządzający
Członek Zarządu

 

KRZYSZTOF BEDNARZ

Dyrektor ds. Produkcji Montażowej i Metalowej

Lokalizacja

Grupa kapitałowa Pass posiada fabryki na trzech kontynentach: w Europie, Azji, Ameryce Północnej – w Niemczech, Polsce, na Słowacji, w Chinach i Meksyku oraz przedstawicielstwa w dwunastu krajach. Centrala zlokalizowana jest w Schwelm (Nadrenia Północna-Westfalia), w regionie o silnych tradycjach przemysłowych i motoryzacyjnych.
Pass Polska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm produkcyjnych w ramach grupy.

Pass-Pol-map

  Legenda

 • Fabryki
 • Przedstawicielstwa
 • Pass Polska
 • PASS POLSKA
 • Reymonta 19,
 • 38-500 Sanok, Polska
 • Niemcy
 • Brazylia
 • Ameryka Północna
 • Meksyk
 • Hiszpania
 • Indie
 • Chiny
 • Rosja
 • Finlandia
 • Wielka Brytania
 • Słowacja

Historia

2016

rozwiń

Zakup dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 7 tys. m² na przyszłe Centrum Montażowe Audi-BMW.

Firma zatrudnia ponad 3 tys. osób.

2015

rozwiń

Uruchomienie hali montażowej o powierzchni ponad 4 tys. m² – dedykowanej dla Forda, Jaguara i Land Rovera.

2012

rozwiń

Uruchomienie hali montażowej o powierzchni 5,9 tys.m², dedykowanej dla BMW oraz systemów paliwowych VW i Audi.

Dynamiczny rozwój produkcji części metalowych.

Produkcja dla Daimlera i BMW.

2010

rozwiń

Pass-Pol odbudowuje swoją pozycję i zatrudnienie do ponad 1000 osób.

2009

rozwiń

Powstaje dział Zarządzania Projektami oraz Dział Projektów Automatyki.

Rusza produkcja dla Jaguara Land Rovera.

2008

rozwiń

Początek światowego kryzysu gospodarczego.

Zatrudnienie w firmie spadło z 1100 osób do 750.

2007

rozwiń

Rusza produkcja zespołów dla Audi.

2005

rozwiń

Pass-Stomil połączyła się – jako spółka przejmująca – z firmą Pass-Pol Sp. z o.o w Mysłakowicach.

Zmieniła się nazwa firmy na: „Pass-Pol Sp. z o.o. w Sanoku”.

2004

rozwiń

Uruchomienie hali montażowej o powierzchni 5,4 tys. m².

Nagrody lokalne, regionalne i ogólnopolskie dla firmy – za dynamiczny rozwój, wzrost produkcji eksportowej i efekty ekonomiczne.

Spółka Pass-Automotive-East GmbH wykupuje od Sanockich Zakładów Przemysłu Gumowego Stomil Sanok S.A. wszystkie udziały.

2000

rozwiń

Rusza hala montażowa o powierzchni 5,1 tys. m².

Dynamiczny rozwój produkcji dla Volkswagena i Forda.

1992

rozwiń

Wyodrębniono wydział montażowy. Początki produkcji dla Volkswagena i Forda.

Wdrożenie produkcji wyrobów poliamidowych.

1991

rozwiń

Uruchomiono produkcję węży gumowych formowanych na rdzeniach na potrzeby przemysłu AGD. Firma zatrudniała 10 osób.

1990

rozwiń

Powstało Przedsiębiorstwo Polsko-Niemieckie PASS-STOMIL Sp. z o.o., utworzone przez  Pass Gummiwerke ze Schwelmu oraz Stomil-Sanok. Firma niemiecka wniosła 60 proc. wkładu w postaci maszyn i urządzeń produkcyjnych, a firma polska 40 proc. w postaci wieczystego użytkowania części hali produkcyjnej.

Kariera

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy nowych współpracowników. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami oraz wymaganiami i warunkami pracy na danym stanowisku.

Zobacz oferty