8 listopada 2017

Targi Pracy

We wtorek uczestniczyliśmy w szóstej edycji Targów Edukacji i Pracy organizowanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży; komplementowała nas Elżbieta Cipora – rektor PWSZ; zajrzeli na chwilę Piotr Uruski – poseł na Sejm RP, Bogusław Połdiak – dyrektor Regionalnej Izby Gospodarczej i Wojciech Pajestka – współorganizator targów z ramienia PWSZ.
W imprezie wzięło udział 29 wystawców – firm i instytucji z powiatu sanockiego. Obecni byli także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych z Sanoka i okolic. Przedstawiciele władz lokalnych podkreślali, że ze względu na spadek bezrobocia w Polsce (obecnie w powiecie sanockim wskaźnik wynosi 7,4 proc.) zmienia się rynek pracy i wzmacnia pozycja pracownika.
Wśród młodych ludzi odwiedzających nasze stanowisko furorę robiły zadania logiczne przygotowane przez Dział Personalny oraz „Japoński test IQ”, który rozwiązują wszyscy kandydaci do pracy w Dziale Nowych Uruchomień Pass Polska. Towarzyszący nam Project Manager Igor Jabłoński udzielał informacji technicznych i prezentował przykłady montaży wykonywanych w firmie, a Diana Czopor rozmawiała o ofertach pracy i możliwości zatrudnienia w Pass Polska.
Do naszego stoiska podchodziły różne osoby, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Poseł Piotr Uruski podkreślał, że jest w stałym kontakcie z Pass Polska i stara się wspierać firmę w różnych sprawach, np. formalnościach związanych z realizowanymi inwestycjami. Rektor Elżbieta Cipora wyraziła zadowolenie ze współpracy między PWSZ a Pass Polska (owocem czego jest grupa naszych pracowników studiujących na uczelni, głównie w Instytucie Technicznym), komplementując przy okazji nasze stoisko. A Wojciech Pajestka zgodził się nawet zapozować do zdjęcia z firmowymi gadżetami, jak na rasowego specjalistę od spraw promocji i reklamy przystało. Dzięki! 😊