13 grudnia 2016

Szlachetna Paczka

Towarzyszyliśmy wolontariuszom „Szlachetnej Paczki”, którzy przekazali rodzinom prezenty przygotowane przez pracowników naszej firmy. Szkoda, że nie mogliście widzieć reakcji obdarowanych – ich wzruszenia, radości, łez. Najbardziej żywiołowo reagowała 6-letnia Olusia, która dosłownie piszczała z radości, wyciągając z pudełek kolejne rzeczy, przede wszystkim wymarzoną lalkę Elzę, kolorowe ręczniki, pościel, koc, piórnik. Wszystko, oczywiście, z bohaterami ulubionych bajek.

Dziewczynka od razu zmierzyła wszystkie bluzeczki, kurteczki, nauszniki, rękawiczki, wąchała pachnące szampony i mydełka… Nieco bardziej powściągliwe były jej siostry, 9-letnie bliźniaczki, ale widać było, że są wręcz oszołomione liczbą prezentów. Rodzina otrzymała także paczki z żywnością, zabawki, artykuły szkolne, środki czystości, ubrania, pościel i – nowiutką wersalkę, prosto ze sklepu. Nową wersalkę otrzymała także pani Ala – nasza druga podopieczna. Oprócz tego udało się kupić dla niej – dzięki Waszej ofiarności! – drewno na zimę i nową kuchenkę gazowo-elektryczną do kuchni. Pani Ala została solidne zaopatrzona w inne niezbędne rzeczy, łącznie z ciepłą kołdrą i wełnianymi bamboszkami, aby już więcej nie marzła. Naszych podopiecznych odwiedziliśmy z wolontariuszką Magdą Oklejewicz i Bogusławem Pleskaczem – szefem sanockiego sztabu Szlachetnej Paczki i opiekunem dwóch rodzin. Od sztabu otrzymaliśmy pisemne podziękowania, a od obdarowanych – słowa wdzięczności, uściski, zapewnienia o pamięci i Bożonarodzeniowe życzenia. Bo święta tuż, tuż!

Dodajmy jeszcze, że do Szlachetnej Paczki włączyło się bardzo wielu pracowników z naszej firmy, łącznie z kierownikami.  Akcję koordynowały Panie z Działu Personalnego.