27 listopada 2018

Promotor Bezpiecznej Pracy

Mateusz Samulak, zastępca kierownika Działu Utrzymania Ruchu, został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Promotor Bezpiecznej Pracy w Strefach Zagrożenia Wybuchem”.
Wyniki ogłoszono podczas XVIII Konferencji Bezpieczeństwa Instalacji Przemysłowych w Rzeszowie. Celem konkursu była promocja dobrych postaw pracodawców i osób, które dbają o podnoszenie bezpieczeństwa w zakładach pracy oraz podnoszą wiedzę w zakresie prewencji przeciwwybuchowej.
Zwycięzcą II edycji konkursu „Bezpieczny Pracodawca w Strefach Zagrożenia Wybuchem” została firma Trzuskawica S.A. ze Świętokrzyskiego, natomiast laureatem konkursu „Promotor Bezpiecznej Pracy w Strefach Zagrożenia Wybuchem” został Mateusz Samulak z Pass Polska Sp. z o.o.
Organizatorem konkursu była firma IHAS z Katowic, a w kapitule zasiadał Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach oraz specjaliści z branży. Nagrodą dla zwycięzców było 3-dniowe szkolenie ATEX, dotyczące zagadnień z obszaru szeroko rozumianego bezpieczeństwa wybuchowego oraz procesowego. – Wspomnianą tematyką zajmuję się w naszej firmie od 2017 roku – mówi Mateusz. – Opracowaliśmy program poprawy bezpieczeństwa, wdrożyliśmy kilka rozwiązań i standardów, a tam, gdzie było to możliwe, całkowicie wyeliminowaliśmy zagrożenia we współpracy z firma IHAS – dodaje.
Zdjęcia z gali rozdania nagród pochodzą ze strony www.kierunekchemia.pl. Dziękujemy za udostępnienie!