17 listopada 2016

Po pierwsze – jakość

Przedstawiciele Pass Polska uczestniczyli w 5. Ogólnopolskiej Konferencji Jakościowej Dostawców Motoryzacyjnych, która odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W tegorocznej edycji wzięło udział 91 dostawców Volkswagena z Polski. Tematem spotkania była: „Jakość: odpowiedzialność, funkcjonalność, zrównoważony rozwój”. W programie znalazły się m.in. warsztaty poświęcone zagadnieniom i narzędziom jakościowym, które wdrożone do procesów produkcyjnych umożliwiają wprowadzenie na rynek wyrobów najwyższej jakości.

Uczestnicy zwiedzili nową fabrykę Volkswagena we Wrześni, uruchomioną pod koniec października bieżącego roku, gdzie powstaje VW Crafter – auto z rodziny dużych samochodów dostawczych. Jest to jedyny zakład na świecie, gdzie wspomniany model jest produkowany. Pass Polska dostarcza do niego układy paliwowe.

Uczestniczący w konferencji Wiktor Jajko, Daniel Polny i Sylwester Kowalczyk z naszej firmy mieli okazję zobaczyć „na żywo” montaż zespołów, które produkowane są w Sanoku. Konferencji towarzyszyła wystawa samochodów koncernu VW. Zaprezentowano na niej m.in Audi A5, Porsche Cayenne, VW Amarok, Volkswagen Crafter.