1 grudnia 2017

Oczko w górę

Oczko w górę

Dwójka naszych Project Managerów (PM), czyli kierowników projektów: Daniel Janusz i Sylwester Kowalczyk, uzyskali Certified Project Manager Level C – drugi stopień certyfikacji w zarządzaniu projektami, przyznawany przez IPMA Polska. Nasi PM dołączyli do grona 150 osób w Polsce z kompetencjami na poziomie C (w czterostopniowej skali D, C, B, A.) Przed nimi droga do stopnia A, który posiada zaledwie kilka osób. Instytucja certyfikująca, czyli IPMA Polska, jest częścią International Project Management Association, zrzeszającej i certyfikującej szefów projektów w 57 krajach świata.

Sylwester Kowalczyk i Daniel Janusz są kierownikami Działów Nowych Uruchomień Pass Polska, zajmujących się wdrażaniem do produkcji nowych wyrobów, dla m.in. Volkswagena, Audi, Porsche, Bentleya, BMW, Daimlera, Forda, Jaguara Land Rovera. Oba działy zatrudniają 70 osób, w tym 20 Project Managerów, którzy odpowiadają za wdrożenia wyrobów do produkcji seryjnej. Kiedy produkcja ruszy, monitorują i kontrolują wykonanie zadania oraz współpracują z klientami i dostawcami. Odpowiadają za trzy najważniejsze parametry: czas, koszty i jakość. Zważywszy, że Pass Polska wdraża rocznie do produkcji 300 nowych wyrobów, praca PM i pozostałych pracowników Działu Nowych Uruchomień jest niesamowicie wymagająca i odpowiedzialna.

Oby uzyskać Certified Project Manager Level C, należy mieć minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i przejść trzyetapowy proces certyfikacyjny. Kandydaci, oprócz opisu przynajmniej trzech zrealizowanych przez siebie projektów, zdają dwudniowy egzamin. – W trakcie egzaminu praktycznego, w ramach tzw. case study, czyli studium przypadku, mieliśmy za zadanie przeniesienie produkcji do innego państwa, aby wykazać się umiejętnościami praktycznymi, sprawnością i doświadczeniem w zarządzaniu projektami. Po zdaniu i dopuszczeniu do egzaminu ustnego, asesorzy, czyli członkowie komisji, pytają również o projekty realizowane w codziennej pracy oraz sprawdzają umiejętności behawioralne, jak przywództwo, podejmowanie decyzji w sytuacjach kryzysowych, nadzór na zespołem – relacjonuje Sylwester Kowalczyk. – Zdając egzamin, dołączyliśmy do wąskiej grupy Project Managerów mogących pochwalić się certyfikatem na poziomie IPMAC – dodaje.

Certyfikaty zostały wręczone podczas jubileuszowej XX Konferencji IMPA w Warszawie. Impreza ma charakter międzynarodowy i jest okazją do spotkania wybitnych fachowców z Polski i świata, reprezentujących różne branże. Podsumowaniem konferencji jest uroczysta gala i rozdanie nagród w konkursie na najlepiej zarządzane projekty w Polsce.
Naszym PM gratulujemy i trzymamy kciuki za szybkie zdobycie stopnia A!

Prawe dolne zdjęcie pochodzi z ubiegłorocznej konferencji IPMA, w której nasi PM również uczestniczyli.