10 marca 2017

Nowy produkt dla Forda

Ford to, obok Volkswagena, jeden z klientów Pass Polska o najdłuższym stażu. Z amerykańskim koncernem współpracujemy od 1992 roku, a więc już od 25 lat. Produkujemy dla Forda zespoły montażowe do układów podciśnieniowych, odpowietrzających, chłodniczych, EGR (do recyrkulacji spalin). W ciągu tygodnia zakład opuszcza kilkadziesiąt rodzajów wyrobów – blisko dwieście tysięcy sztuk. Obecnie finalizowane są prace nad wdrożeniem nowego elementu do zespołu chłodniczego. Odbiorcą będzie rumuńska fabryka Forda Automobile Craiova, gdzie w ubiegłym roku koncern ulokował produkcję modelu EcoSport – crossovera segmentu B – przeznaczonego na rynek europejski.

W ubiegłym roku Ford zainwestował 200 mln euro w produkcję SUV-ów. Zmodernizowano m.in. zakład w Craiovej. Jim Farley, szef Forda w Europie, poinformował, że od września 2017 roku w rumuńskich fabrykach ruszy produkcja modelu EcoSport.

Strategia Forda przewiduje zwiększenie sprzedaży SUV-ów na rynku europejskim do 200 tys. sztuk rocznie, co oznacza wzrost o ponad 30 proc.
Nad wdrożeniem nowego wyrobu dla Forda czuwa w Pass Polska Dział Nowych Uruchomień – grupa Jaguar, Land Rover & Ford.

Na zdjęciu – PM z działu nowych uruchomień i kilka jeździdełek od Forda.

Warto wspomnieć, że firma Ford istnieje od 1903 roku.