29 września 2017

Nasze stalowe chłopaki

Na Wydziale Profilowania Poliamidów pracuje aż trzech byłych zawodników – można nawet powiedzieć gwiazd – Stali Sanoki i to z czasów, kiedy sanocki klub odnosił największe sukcesy. Są to: Piotr Łuczka, Fabian Pańko i Rafał Nikody. Piotr i Rafał zagrali m.in. w legendarnym meczu z Legią Warszawa w 2006 roku, w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Pamiętacie wynik? Stal wygrała 2:1! Fabian był wówczas kontuzjowany, wystąpił za to w spotkaniu z Legią w 2009 roku. Doszliśmy wówczas do 1/4 finału Pucharu Polski. Przegraliśmy na stadionie Legii 1:3, a rewanż w Sanoku zremisowaliśmy 1:1. Podczas meczu w Warszawie zdarzyło się coś wręcz niebywałego: kibice Legii, na swoim stadionie, zaczęli dopingować drużynę z Sanoka! Piękne czasy…
Był to bardzo dobry okres w historii naszego klubu. Stal grała wówczas w trzeciej-czwartej lidze, a Łuczka, Nikody i Pańko stanowili jej mocne filary. Dodajmy jeszcze, że trenerem drużyny w latach 2008-2009 był inny wybitny piłkarz Stali, Janusz Sieradzki, mąż naszej pracownicy Katarzyny Sieradzkiej. To właśnie wtedy Stal znalazła się w ćwierćfinale Pucharu Polski.
Po rozpadzie Stali w 2014 roku (tradycje klubu kontynuuje Geo-Eko Ekoball Stal Sanok) zawodników przejęły inne kluby. Obecnie 36-letni Łuczka oraz 30-letni Pańko grają w Wiki Centrum Sport LKS Pisarowce, a 31-letni Nikody w Starcie Rymanów. To, że ich losy splotły się ponownie w Pass Polska jest czystym przypadkiem.
– Piotrek i Rafał mają w firmie dłuższy staż ode mnie. Pracowali najpierw na montażu, a potem przenieśli się na „kotły”. Ja przyszedłem w 2013 roku, od razu na „poliamidy”. I zaraz pierwszego dnia trafiłem na przeszkolenie do Piotrka! Byłem zaskoczony, gdyż nie wiedziałem, że on tu pracuje – wspomina z uśmiechem Fabian Pańko.
Zważywszy na wiek, wszyscy są już seniorami piłki nożnej, jednak ze sportu na razie nie rezygnują. Ba, świetna kondycja pomaga im w codziennej pracy. Mimo że pracują w systemie trzyzmianowym, systematycznie trenują 3-4 razy w tygodniu. Prawdziwe stalowe chłopaki!
Aha, te świetnie fotki z meczów, które oglądacie na naszym profilu zrobił Tomasz Sowa – mistrz nad mistrze w fotografii nie tylko sportowej. Dzięki, Tomku! 😊
Zdjęcia drużyny Pass Polska pochodzą z tegorocznego Pucharu Firm w Krośnie, skąd drużyna wróciła z trzecim miejscem, a Rafał Nikody z tytułem najlepszego zawodnika turnieju.