3 kwietnia 2017

Maturzyści z „Mechanika” w Pass Polska

Naszą firmę odwiedzili uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół nr 2, czyli popularnego „Mechanika”, z klasy IV CM (kierunek mechanik samochodowy i technik mechanik). Młodzi goście obejrzeli filmik poświęcony Pass Polska i spotkali się z jednym z naszych Project Managerów z działu Nowych Uruchomień – Igorem Jabłońskim, który w zajmujący sposób opowiadał o swojej pracy, procesie wdrażania do produkcji nowych wyrobów i możliwościach rozwoju zawodowego.

Do sali konferencyjnej, gdzie odbywało się spotkanie, zajrzeli na chwilę Jaromir Wilusz – prezes i dr Alicja Jaruga – dyrektor zarządzający, aby przywitać się z młodzieżą. Prezes podkreślił, że nasza firma, reprezentująca branżę automitive, dynamicznie się rozwija i nieustannie wdraża nowe projekty, dostosowując się do potrzeb rynku motoryzacyjnego, co oznacza, że dobrzy specjaliści z kierunków mechanicznych i samochodowych zawsze znajdą tu zatrudnienie. Dyrektor Alicja Jaruga zauważyła, że jesteśmy zainteresowani rozwojem dualnego systemu kształcenia, łączącego wiedzę teoretyczną i praktyczną. Warto dodać, że Pass Polska współpracuje z Instytutem Technicznym Państwowej Wyższej Szkoła Zawodowej w Sanoku, a także dofinansowuje pracownikom studia na wybranych kierunkach, m.in. mechanika i budowa maszyn, logistyka, zarządzanie jakością TQM, inżyniera produkcji.

Młodzież odwiedziła też halę A11, aby zobaczyć, jak wygląda produkcja i wybrane procesy, m.in. profilowanie, spęczania, lutowanie rurek metalowych.

Opiekunem grupy był Marek Balwierczak – nauczyciel matematyki i fizyki w ZS nr 2 oraz doradca zawodowy. Dzięki staraniom dyrekcji „Mechanika” młodzież odwiedza różne zakłady, w których może podjąć w przyszłości pracę zawodową.