20 października 2017

Fajnie jest pomagać!

Popracowaliśmy trochę – społecznie i bezinteresownie – w ubiegłą sobotę, aby wesprzeć Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Ogrodowej w Sanoku, placówkę zajmującą się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Warsztaty są dla nich miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz prawdziwym drugim domem.
Jeszcze kilka miesięcy temu była obawa, że w związku z zawirowaniami organizacyjnymi, placówka może ulec likwidacji, co byłoby wielką traumą i stratą dla podopiecznych. Na szczęście, warsztaty udało się uruchomić od nowa, dzięki determinacji i olbrzymiej pracy kadry i rodziców. Dlatego postanowiliśmy im pomóc.
W ubiegłą sobotę 11-osobowa ekipa z Pass Polska – karda kierownicza i przedstawicielki Działu Personalnego – stanęła do pracy, wespół z pracownikami ośrodka. Udało się wykonać wszystkie zaplanowane prace: malowanie ogrodzenia, oczyszczenie ogrodu, mycie okien. Ci, którzy nie mogli przyjść w sobotę, stawili się do pracy w poniedziałek po południu, aby postawić kropkę nad „i”, czyli pomalować i zmontować ławki w ogrodzie. W sumie w projekt zaangażowało się 15 osób.
Cieszymy się, że udało się pomóc placówce, osobom niepełnosprawnym i tym, którzy walczyli o jej utrzymanie. Mówiąc górnolotnie, „człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”, a tak po prostu – fajnie jest pomagać!
Dodajmy, że w ubiegłym roku zarząd i kadra kierownicza Pass Polska wsparła Przedszkole nr 4 na Posadzie, instalując nowe urządzenia na placu zabaw. Oczywiście, w wolną sobotę:)