3 stycznia 2018

Dobro zawsze wraca

Dobro zawsze wraca

Pracownicy Pass Polska pamiętają o osobach potrzebujących pomocy. W grudniu, jak zawsze, byliśmy ze św. Mikołajem w Domu Dziecka w Sanoku, aby przekazać paczki ze słodyczami – małe łasuchy bardzo się ucieszyły 😊. Oczywiście, włączyliśmy się także do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku wsparliśmy małżeństwo w bardzo trudnej – materialnie i zdrowotnie – sytuacji. Żona starszego pana ciężko choruje, na m.in. stwardnienie rozsiane. Choroba dosłownie przygięła ją do ziemi; kobieta nie jest w stanie się wyprostować. Małżeństwo żyje w wielkim ubóstwie.

Dzięki zbiórce pieniędzy i wsparciu rzeczowemu – tu szczególnie ukłony dla pań z Działu Personalnego – udało się wyposażyć rodzinę w najpotrzebniejsze rzeczy: garnki, talerze, sztućce, żelazko, pościel, ręczniki, żywność, środki czystości. Przygotowane zostały wieeelkie paczki! Dostarczyli je wolontariusze ze sztabu Szlachetnej Paczki.

Z relacji wolontariuszki opiekującej się rodziną wiemy, że obdarowani małżonkowie wręcz oniemieli ze zdumienia i wzruszenia, a starsza pani zalała się łzami. Nie spodziewali się, że zostaną tak wspaniale obdarowani. Gospodynię szczególnie ucieszyły nowe garnki – nigdy w życiu takich nie miała!
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli te szlachetną akcję. Pamiętajcie, Kochani, dobro zawsze wraca!