7 kwietnia 2017

Debiut i – od razu na podium!

Udany debiut naszej firmy w Pucharze Firm w Krośnie. Piłkarze reprezentujący Pass Polska zajęli trzecie miejsce w turnieju, Rafała Nikodego uznano za najlepszego zawodnika turnieju, a Dariusz Pietryka wygrał „samochód na weekend” (Opla Zafirę) z wypełnionym po brzegi bakiem. W turnieju wystartowało pięć drużyn z regionu; triumfowało Krosno Glass.

Drużynę zmontował – i stanął na jej czele – Sylwester Kowalczyk, szef Działu Nowych Uruchomień (grupa Volkswagen, Audi, BMW & Daimler), prywatnie doświadczony zawodnik „Orzeł” Bażanówka. Udało się mu skrzyknąć mocną ekipę w składzie: Rafał Nikody, Piotr Łuczka, Fabian Pańko – z Wydziału Profilowania Poliamidów; Mateusz Femin, Paweł Mogilany, Daniel Ziemiański, Sławomir Warchoł – z Wydziału Wulkanizacji; Lucjan Adamowicz – z Wydziału Wytłaczania, Dariusz Pieryka – z Wydziału Montażowego A11 i Szczepan Malik z warsztatów. – Pass Polska to duża firma, stąd wśród załogi nie brak ludzi związanych ze środowiskiem piłkarskim, którzy grali nawet w III lidze, jak Rafał, Piotr i Fabian, niegdyś zawodnicy Stali Sanok – relacjonuje.

Niestety, nie było możliwości, aby zorganizować wcześniej trening i drużyna zagrała w wymienionym składzie po raz pierwszy. – Nasi rywale, zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca, grają ze sobą regularnie od dwóch lat. Dlatego czujemy pewien niedosyt, bo drugie miejsce było w zasięgu ręki – zauważa Sylwester Kowalczyk.

Turniej odbył się w Hali Krosno, czyli popularnym „balonie”. Nasza drużyna prezentowała się okazale w firmowych koszulkach. Piłkarze, oprócz patery ze kolorowego szkła (wszak Krosno szkłem stoi!) zdobyli jeszcze inne nagrody: tytuł „zawodnika turnieju” oraz „samochód na weekend”. Całkiem nieźle jak na debiutantów. Może uda się zmontować jakąś stałą ekipę w barwach Pass Polska? Motoryzacja i futbol to całkiem niezły duet…