24 czerwca 2022

Daniel uhonorowany przez miasto

Pracownik naszej firmy Daniel Polny został uhonorowany przez Burmistrza Miasta Sanoka za wybitne osiągnięcia sportowe w 2021 r. Nagroda przyznawana jest sportowcom, którzy w danym roku odnieśli sukcesy w zawodach w randze mistrzostw Polski lub międzynarodowych.
Daniela nie trzeba nikomu przedstawiać. Na co dzień pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania Jakością, Środowiskiem i BHP w Pass Polska, prywatnie zapalony biegacz i sportowiec: maratończyk, ultramaratończyk, biegacz górski. Ma na swoim koncie wiele fantastycznych osiągnięć: m.in. w Orlen Maratonie Warszawskim (czas 2:47:49), udział w ultramaratonie „Łemkowyna” (150 km w terenie górskim) czy w kilku edycjach bieszczadzkiego „Rzeźnika”.
Nagrodę Burmistrza i Miasta Sanoka za rok 2021 otrzymał dzięki sukcesowi w Mistrzostwach Polski w Biegu na 100 km w Pabianicach. Trasę pokonał w czasie 08:45:33, zdobywając 1 miejsce w kategorii wiekowej 50-59 lat (mężczyźni) oraz 5. miejsce w kategorii Open.
Uroczystość odbyła się 30 maja w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku. – Wręczane nagrody są wynikiem ogromnego zaangażowania w codzienne treningi, samodyscypliny i wyrzeczeń – podkreślał burmistrz Tomasz Matuszewski, składając gratulacje wyróżnionym zawodnikom, trenerom i szefom klubów, reprezentującym różne dyscypliny sportu (na zdjęciu Daniel z przedstawicielami władz miasta i radnymi).
Daniel, oczywiście, nie spoczął na laurach i wytycza sobie kolejne cele. W tym roku zdążył już wystartować w Ultramaratonie Podkarpackim w Rzeszowie na dystansie 70 km. Bieg zakończył zdobyciem 1. miejsca w swojej kategorii wiekowej i 4. miejsca w klasyfikacji ogólnej.
Natomiast 16 czerwca po raz kolejny uczestniczył w VIII Festiwalu Biegu Rzeźnika, startując w I Maratonie Rzeźnika. Zawodnicy mieli do pokonania 53 km, ze startem i metą w Cisnej. Trasa prowadziła przez bieszczadzkie szczyty, m.in. przez Małe i Duże Jasło, Okrąglik, Berdo, Hyrlatą, z sumą przewyższeń 2250 m. Daniel zdobył 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej i 10. miejsce w kategorii open. DANIEL JESTEŚ WIELKI. GRATULACJE! 👍