9 maja 2017

Czapki z głów!

Nie możemy pominąć milczeniem sukcesu sportowego naszego pracownika, o którym informowały wszystkie lokalne media. Daniel Polny – na co dzień pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania Jakością, Środowiskiem oraz Bezpieczeństwem i Higieną Pracy Pass Polska, a prywatnie zapalony biegacz – zaliczył znakomity start w krakowskim maratonie PZU Cracovia Maraton, dokonując potrójnego wyczynu.

Po pierwsze pokonał maratoński dystans 42 km 195 m w czasie 2:55.25, przekraczając w spektakularny sposób magiczną barierę 3 godzin (pokonanie maratońskiego dystansu w takim czasie jest marzeniem wielu biegaczy). Po drugie poprawił swój życiowy rekord o 10 min. A po trzecie zajął bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji ogólnej, kończąc bieg na 80. pozycji wśród blisko 6 tysięcy startujących! Warto podkreślić, że PZU Cracovia Maraton to jedna z najważniejszych tego typu imprez w kraju, zaliczana do Korony Maratonów Polskich.

– Solidnie przepracowałem zimę i wiosną są efekty. Maraton w Krakowie zacząłem dość mocno, pierwszą połowę trasy biegnąć w tempie 4.10 minuty na kilometr. Na połówce miałem czas 1:27.57, a że czułem się dobrze, do tego pogoda była taka, jak lubię, to postawiłem wszystko na jedną kartę, starając się utrzymywać rytm biegu. I udało się. Na mecie, widząc uzyskany czas, ze szczęścia aż ucałowałem otrzymany medal – cytował Daniela Polnego „Tygodnik Sanocki”.
Obszerny artykuł znajdziemy też w Korso Gazecie Sanockiej, która o sukcesie Daniela Polnego informowała na pierwszej stronie.