27 marca 2017

Byliśmy oblegani!

Uczestniczyliśmy w IV Targach Zatrudnienia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Impreza, w której wzięło udział około 1000 osób – przede wszystkim studenci PWSZ i uczniowie z okolicznych szkół – okazała się nader udana. Nasze stoisko było wręcz oblegane. Wśród młodych uczestników furorę robiły zadania logiczne i „Japoński test IQ”, który obowiązkowo rozwiązują wszyscy kandydaci do pracy w Dziale Nowych Uruchomień Pass Polska.

Zadania przygotował Dział Personalny, natomiast o grę zatroszczył się Igor Jabłoński, Project Manager z Działu Nowych Uruchomień – grupa Volkswagen, Audi, BMW & Daimler. „Japoński test IQ” to, jak zdradził nasz PM, jeden z pierwszych sprawdzianów, jakie proponuje osobom starającym się o pracę jego kierownik. Z naszymi zadaniami zmierzyli się m.in. uczniowie ze słynnego „elektryka” w Turaszówce, Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle i PWSZ w Krośnie. Chłopakom – i dziewczynom! – naprawdę świetnie szło.

Przedstawiciele firmy: Agnieszka Mikołajczyk – kierownik Działu Personalnego, Diana Czopor – specjalista ds. personalnych i Igor Jabłoński spotkali się także ze studentami PWSZ w ramach warsztatów tematycznych „Szukasz pracy, stażu, praktyki? Dobrze trafiłeś!”.

Z przebiegu targów zadowolenia byli również organizatorzy. Od Sylwii Guni z Biura Karier PWSZ, dowiedzieliśmy się, że w targach wzięło udział 42 wystawców i około 1000 zwiedzających.