5 kwietnia 2017

Brawa dla młodych ekonomistów!

Poszerza się i zacieśnia współpraca Pass Polska z Państwową Wyższą Szkoła Zawodową. Budujemy wespół z uczelnią dualny system kształcenia i zachęcamy naszych pracowników do podejmowania studiów na kierunkach technicznych. W tym roku nawiązaliśmy współpracę również z Zakładem Ekonomii PWSZ. Studenci z Koła Naukowego „Hossa” odwiedzili niedawno nasz zakład w ramach wizyty studyjnej. Wsparliśmy też organizację konkursu wiedzy ekonomicznej „Z ekonomią za pan brat”, w którym wystartowało 27 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia. W konkursie triumfowali uczniowie z „Kopernika” w Krośnie – jednego z najlepszych liceów w regionie (I, II i IV miejsce). Wśród laureatów był także reprezentant Sanoka – Mateusz Hydzik z I LO, który zajął drugą lokatę.

W jury konkursu zasiadała dr Alicja Jaruga, dyrektor zarządzający Pass Polska i członek zarządu, która wzięła udział także w ceremonii wręczania nagród zwycięzcom. – Gratuluję uczniom bardzo dobrych wyników oraz ciekawości. Jak mawiał kiedyś mój szef: ciekawość jest najważniejsza. Od niej zaczyna się poznawanie każdej dziedziny. Ciekawość otwiera oczy, daje chęć do pracy, motywuje – podsumowuje dyrektor Jaruga.

Organizatorem konkursu był Zakład Ekonomii PWSZ ora studenci z Koła Naukowego Hossa, pod kierunkiem dr Patrycji Pudło i mgr Aliny Pyrchały.