26 stycznia 2017

BMW ceni współpracę z Pass Polska

Klientami Pass Polska są znane światowe marki motoryzacyjne, m.in. BMW. W styczniu nasi pracownicy: Wiktor Jajko – Manager ds. Jakości, Jan Stanisławski – kierownik Działu Projektów Automatyki i Sylwester Kowalczyk – szef Działu Nowych Uruchomień odwiedzili fabrykę BMW w Monachium. Wizyta w Niemczech była pokłosiem pozytywnego audytu, który odbył się pod koniec 2016 roku i wdrożenia do produkcji kolejnych wyrobów dla BMW. W Sanoku powstają nie tylko części i zespoły dla niemieckiego koncernu, ale także urządzenia produkcyjne. Ich pomysłodawcami i projektantami są inżynierowie z Pass Polska.

Nasza firma współpracuje z BMW od sześciu lat. Produkujemy dla koncernu części do układów chłodniczych, olejowych i odpowietrzających – kilkadziesiąt różnych wyrobów. Zakres współpracy systematycznie się poszerza. W ciągu ostatnich miesięcy uruchomiono produkcję nowych elementów: węży chłodniczych z konektorami.
Podczas pobytu w monachijskiej fabryce nasi pracownicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie, zapoznając się z procesem produkcyjnym, szczególnie montażem części powstających w Sanoku. Głównym tematem rozmów była jakość wyrobów – zasada „zero błędów” jest dziś kluczowa w przemyśle motoryzacyjnym.

W Sanoku powstają nie tylko części dla BMW, ale także urządzenia wykorzystywane w procesie produkcji i kontroli. Projektują je inżynierowie z Działu Projektów Automatyki, którzy mają na swoim koncie wiele ciekawych, nowatorskich projektów. Dziełem sanockich konstruktorów jest m.in. osiem półautomatycznych stanowisk montażowych, umożliwiających nadzorowany montaż konektorów wraz z przewodami gumowymi i zaciskaniem objemek metalowych. Partnerzy niemieccy wysoko oceniają pracę naszych automatyków, doceniając ich kreatywność i innowacyjność.
Goszcząc w monachijskiej siedzibie koncernu nie można nie odwiedzić tamtejszego muzeum. Samochody, motocykle i silniki marki BMW produkowane są w stolicy Bawarii od 1916 roku! Obecnie w Monachium powstaje kilkadziesiąt różnych modeli, m.in. z hitowej serii 3, bijącej rekordy popularności w Europie i USA.