17 października 2023

Biegacie? Biegamy!

Z przyjemnością odnotowujemy, że w tegorocznej edycji Biegów Górskich Sanok, uczestniczyli także pracownicy Pass Polska – jako zawodnicy i organizatorzy.
Na trasach biegowych nie mogło zabraknąć Daniela Polnego, naszego giganta w dziedzinie biegania, maratończyka i ultramaratończyka, który od kilku lat zachęca wszystkich (również koleżanki i kolegów z pracy 😊) do aktywności fizycznej. Daniel, startujący w koszulce z napisem „Pass Running Team”, zmierzył się z dystansem 52,47 km. Trasa tego hardcorowego biegu prowadziła przez szlaki Gór Słonnych, m.in. szybowisko w Bezmiechowej. Daniel uplasował się na 9. miejscu w klasyfikacji ogólnej i na 1. w kategorii mężczyzn +50. Gratulacje!
Gratulacje także dla Ireneusza Żyłki, który na dystansie ultramaratońskim wystartował po raz pierwszy. Debiut udał się wspaniale. Ireneusz ukończył bieg na 11. pozycji open i 4. w kategorii mężczyzn 40+. Z kolei nasz inny świetny biegacz, Grzegorz Fedak, wystartował w „Piątce Gajowego”, czyli biegu na 5 km. Grzegorz zajął 8. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 2. miejsce w kategorii mężczyzn +40. Warto podkreślić, że w maju tego roku mija 25 lat kariery sportowej Grzegorza, niegdyś zawodnika rangi ogólnopolskiej. Grzegorz, podobnie jak Daniel, wystąpił na listach startowych jako przedstawiciel Pass Running Team. Pasję sportową rozwija od 8 lat także Daniel Maślany. Swój udział w Biegu Orlim na 25 km zakończył 9. miejscem w klasyfikacji ogólnej i 3. w kategorii mężczyzn +40, nawiasem mówiąc najsilniej obsadzonej.
Wielkie brawa również dla Marzeny i Jacka Maślaków, którzy po raz kolejny wystąpili w roli współorganizatorów 6. Edycji Biegów Górskich Sanok. Marzenka i Jacek, oprócz aktywnego uprawniania sportu i popularyzacji biegania, działają w Stowarzyszeniu SanOK Biega, które jest pomysłodawcą i organizatorem imprezy. Zdobycie funduszy i przygotowanie zawodów, w których wzięło udział ponad 200 zawodników oraz 150 dzieci (odbyły się również konkurencje dla najmłodszych) wymagało miesięcy pracy i przygotowań. Swoją cegiełkę dołożyli także inni pracownicy Pass Polska działający w stowarzyszeniu, Bernadetta Wacławska i Grzegorz Rysz.
W imieniu wszystkich miłośników biegania mówimy WIELKIE DZIĘKI! I do zobaczenia za rok. Może z bardziej rozbudowaną ekipą Pass Running Team?